İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Elaziğ Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

İl Müdürü

 

                                                               

Osman PIHTILI

İl Afet ve Acil Durum Müdürü

 

1974 Yılında  Elazığ’da Doğdu

Eğitim : Jeoloji Mühendisi/Öğretmen/İş Güvenliği Uzmanı

Fırat Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği

Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Eğitimi

Fırat Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi İş Güvenliği Eğitimlerinden Mezun Oldu.

Evli Ve Dört Çocuk Babasıdır.

Meslek Hayatında Özel Sektörde Başlayıp Daha Sonra 1997-2003 Yıllarında Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü Bünyesinde  Sınıf Öğretmenliği Yaptı.

2003-2009 Yıları Arasında Mülga Bayındırlık İskan Bakanlığı Afet İşleri Genel Müdürlüğü Bünyesinde  Sivas ve  Elazığ İllerinde Jeoloji Mühendisi Olarak Görev Yaptı

2005 Yılında Sivas İli Koyulhisar İlçesi Sugözü Köyünde 15 Vatandaşımızı Kaybettiğimiz Ve 55 Adet Konutun Yıkılmasına Sebep Olan Çamur Akması ve Heyelan Olayında Bölgede Aktif ve Sorumlu Mühendis Olarak Çalıştı. Buradaki Başarılı Çalışmaları Nedeni ile Dönemin İl Valisi Tarafından Takdirname ile Onurlandırıldı.

Zemin Etüt Laboratuvarında Jeoloji Mühendisi Olarak Görev Yaptı

21.02.2007 Tarihinde Meydana Gelen Elazığ Merkez İlçe İle  Sivrice ve Maden İlçelerini Kapsayan 1772 Adet Hasarlı Yapının Olduğu Sivrice Depreminde Hak Sahipliği ve Borçlandırma Komisyon Sorumlusu Olarak Çalıştı.

2009 Yılından İtibaren Elazığ Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Önce Jeoeloji Mühendisliği 2010 Yılından İtibarende Planlama Ve Zarar Azaltma –İyileştirme ve Deprem Şube Müdürlüğü Görevlerini Yaptı.

 

08.03.2010 Tarihinde Merkez Üstü Karakoçan Başyurt Olan Deprem Afetinden Dolayı Süreç Yaklaşık Olarak  252 Gün Önce  Tamamlanarak Depremzedelerin 8 Ay Gibi Kısa Bir Sürede Konutlarının  Tesliminin Yapılmasından Sorumlu Olarak İyileştirme-Planlama ve Zarar Azaltma  Şube Müdürlüğü Görevini Yürüttü. Deprem Afeti Nedeni ile Afet Bölgesinde 3874 Adet Hak Sahibi Aileye Konut Yapıldı. Bu Dönemlerdeki Başarılı Çalışmaları   Nedeni İle  Takdirname İle Ödüllendirildi.

2011 Erciş-Van Depremi Nedeni İle AFAD  Başkanlığınca Erciş İlçe Koordinatörü Ve Sorumlusu Olarak Görevlendirildi. Başkanlığımızın Vermiş Olduğu Büyük Destek İle Bu 6 Aylık Görevini Ekibi İle Birlikte Başarıyla Tamamladı. Erciş Kaymakamlığı Tarafından Başarı Belgesi İle Onurlandırıldı.

Çalışma Hayatı Süresinde Afetlerle İlgili Bir Çok Eğitim, Seminer , Sempozyom Ve Projelerde Görev Aldı.

Ocak 2018 Tarihine Kadar Planlama Ve Zarar Azaltma Şube Müdürü Olarak Görevine Devam Etti .

Osman Pıhtılı Ocak 2018 Tarihinden İtibaren Elazığ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Görevine Atandı.