İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
ELAZIĞ
Elaziğ Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

İL MÜDÜRÜMÜZ OSMAN PIHTILI'NIN 15 TEMMUZ MESAJI 13 Temmuz 2018
foto
15 Temmuzda yaşanan ve ülke tarihine kara bir leke olarak kazınan, ülkemiz egemenliğini, demeokrasisini ve milli birlik ve beraberliğini yok etmeye yönelik hain darbe girişimini, aradan 2 yıl geçse de, unutmayacağız, unutturmayacağız şiddet ve nefretle sürekli kınamaya devam edeceğiz.
[Devamı]
KAYIP ŞAHIH BULUNDU 19 Haziran 2018
foto
17.06.2018 tarihinde saat 20:50 sularında Kovancılar İlçe Jandarma Komutanlığınca Kurumumuza gelen telefon üzerine Kovancılar ilçesi Soğukpınar köyü Kamışlı Mezrası nüfusuna kayıtlı Abdurrahman YILDIRIM isimli şahsın kaybolduğu bilgisi verilmiş olup kurumumuz Arama ve Kurtarma ekipleri olay bölgesine intikal ederek Jandarma ve Vatandaşlarca yapılan arama tarama faaliyetlerine katılarak kayıp şahsın bulunması için çalışmalara başlamış olup 18.06.2108 tarihinde saat 13.30 sıralarında kayıp şahsı evine yakın bir bölgede sağ olarak bularak sağlık ekiplerine teslim etmişlerdir.
[Devamı]
AFETE MARUZ BÖLGELERİN SAYISALLAŞTIRILMASI 08 Haziran 2018
foto
İlimiz genelindeki Afete Maruz Bölge kararı olan 57 köydeki yerleşim birimlerinden 30 köyün tamamında Afete Maruz Bölgelerin sayısallaştırılma işlemleri tamamlanmıştır.
[Devamı]
FİLİSTİN'E UMUT OL! 29 Mayıs 2018
foto
Filistin’in acılarını biraz olsun hafifletmek için “Filistin” yazıp 1866’ya SMS göndererek ya da http://afad.gov.tr üzerinden bağış yaparak kampanyamıza destek olabilirsiniz.
[Devamı]
KURUMSAL KAPASİTEMİZİ GELİŞTİRME EĞİTİMLERİ 24 Mayıs 2018
foto
İlimizin tamamında halkımıza yönelik Temel Afet bilinci eğitimleri ,tatbikatları hızla devam ederken bir yandan da; Nerede Hayat Orada AFAD düsturu ile çalışan AFAD , ülkemiz topraklarında , sınır bölgelerinde ve uluslararası her yerde her türlü Doğal, Teknoloji, İnsan kaynaklı afetlerde, mülteci kamplarında ve Acil Durumlarda her an göreve hazır görev başındadır.
[Devamı]
ARAZİ ÇALIŞMALARI 10 Mayıs 2018
foto
Elazığ ili sınırları dahilinde bulunan 30 köyde Afete maruz bölge kararı alınmış olan yerlerin sayısallaştırılması projesi kapsamında arazi çalışmaları son aşamaya gelmiştir.
[Devamı]
KBRN EĞİTİMİ 10 Mayıs 2018
foto
Müdürlüğümüz Arama Kurtarma Ekip personellerinden oluşturulan KBRN ekibimiz KBRN saldırı ve kazalarında meydana gelebilecek olası olumsuzları önlemek amacıyla KBRN konusunda etkin, aktif çalışan ve saha tecrübesi yüksek olan Bursa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne hem pratik hemde teorik bilgilerinin arttırılması amacıyla eğitime gönderilmiştir.
[Devamı]
ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİK PROGRAMI 10 Mayıs 2018
foto
Her yıl 10–16 Mayıs günleri “ Engelliler Haftası” olarak çeşitli etkinliklerle değerlendirilmektedir. Bu günlerde engellilerin sorunlarına da çözüm önerileri üretilmekte; hayata onların penceresinden bakılması sağlanmaktadır. 10 Mayıs günü Engelliler Haftası kapsamında Öğretmenevi önünden Ahmet Aytar meydanına kadar farkındalık oluşturmak amacıyla yapılan yürüyüşe Elazığ AFAD olarak katıldık. Tüm engelli vatandaşların ENGELLİlLER HAFTASI nı Elazığ AFAD olarak kutluyoruz.
[Devamı]
SEMPOZYUMA ÇAĞRI 03 Mayıs 2018
foto
Heyelan konusunda çalışan kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, üniversiteler, STK ve özel teşebbüs temsilcilerini aynı platformda buluşturarak; Eşgüdüm ve işbirliğini arttırmak, Mevzuat ve çalışmalardaki boşlukları belirleyerek, görev ve sorumlulukları netleştirmek, Bilimsel ve teknolojik gelişmeler ışığında elde edilen bilgi ve tecrübeleri paylaşmak, Politikalar üreterek Afet Yönetimini doğru ve hızlı bir şekilde yönlendirmek, Ulusal Heyelan Sempozyumunu her iki yılda bir düzenleyerek geleneksel hale getirmek, amacıyla, Başbakanlık (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı) ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı (Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü) tarafından 11-12 Ekim 2018 tarihlerinde Ankara’da 2. Ulusal Heyelan Sempozyumu düzenlenecektir....
[Devamı]
SEL BASKINI 02 Mayıs 2018
foto
İlimiz Merkeze Bağlı Hıdırbaba köyünüde meydana gelen aşırı yağışın sele dönüşmesi nedeni ile sele kapılan küçükbaş hayvanlar için Elazığ AFAD olarak arama tarama çalışmaları yaptık.
[Devamı]
Sayfalar: 123456789