İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
ELAZIĞ
Elaziğ Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Afete Hazır Okul 24 Kasım 2017
foto
Afete Hazır Türkiye Bilinçlendirme ve Eğitim Seferberliği ''Afete Hazır Okul'' kapsamında; İl Afet ve Acil Durum Müdürü Hakif ÇERÇİ, Zülfü Ağar Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü Personellerine ve öğrencilerine yönelik; Temel Afet Bilinci, Hafif Arama Kurtarma, yangın ve Bina Tahliyesi konularında eğitimler verilip, Eğitimler sonucunda tahliye tatbikatı yapılmıştır…
[Devamı]
Afete Hazır Okul 10 Kasım 2017
foto
Afete Hazır Türkiye Bilinçlendirme ve Eğitim Seferberliği ''Afete Hazır Okul'' kapsamında; İlimiz, Merkez İlçesinde bulunan Eğitim Kurumlarına, öğretmen ve öğrencilerine yönelik; Temel Afet Bilinci ve Bina Tahliyesi konularında eğitimler verilmeye devam ediliyor.
[Devamı]
“O KAHRAMAN BENİM” Kampanyası 18 Eylül 2017
foto
Bilinçli bireyler ve bilinçli toplum için; Elazığ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olarak, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Başkanlığımızın başlattığı “O KAHRAMAN BENİM” kampanyası çerçevesinde; afetlerle mücadelede daha bilinçli bireyler ve toplumlar oluşturmak amacıyla Fırat üniversitesinde stant açarak “O KAHRAMAN BENİM” Gönüllülük Kampanyası kapsamında AFAD gönüllüğü başvuruları alınmaya başlanmıştır.
[Devamı]
DAMLA PROJESİ TANITIMI İÇİN KURUMUMUZA ZİYARET 14 Eylül 2017
foto
Gençlik ve Spor Bakanlığının gerçekleştirmiş olduğu DAMLA PROJESİ tanıtımını yapmak için 20 gönüllü gencimiz Kurumumuzu ziyaret ettiler, İl Müdürümüz Hakif ÇERÇİ ile Afet anında yapılması gerekenler ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu. İl Müdürümüz Hakif ÇERÇİ "O KAHMAMAN BENİM"" projesi ile ilgili açıklamalarda bulunarak projenin tanıtımını yaptı. DAMLA PROJESİ'ne katılan gençlerimiz; projenin gönüllülük hareketi olduğunu, milli ve manevi değerlerimizin ön planda tutulduğunu belirtti. Ülkemizin çeşitli illerinden gelen DAMLA PROJESİ katılımcıları bir damla ile bütünleştiklerini ve bir yürek olduklarını ifade ettiler.
[Devamı]
BARAJDA KAYBOLAN ŞAHSIN CESEDİ BULUNDU 11 Eylül 2017
foto
Karakoçan ilçemizde serinlemek için girdiği Pembelik Barajı’nda kaybolan ve 2 gündür aranan şahsın cansız bedeni bulundu.Karakoçan ilçesi Golan Kaplıcaları civarında Pembelik Barajı’nda meydana gelen olayda Hakan KAPIAÇMAZOĞLULARI (38), arkadaşıyla beraber yüzmek için baraj gölüne girmesinin ardından gözden kaybolmuştu. Şahsın kayıp olduğu andan itibaren Elazığ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olarak olay yerine intikal edildi. 2 gündür devam eden arama çalışmaları sonucu bugün şahsın, cansız bedenine ulaşıldı.
[Devamı]
TAMP-ELAZIĞ ENERJİ HİZMET GRUBU ELAZIĞ AKSA DOĞAL GAZ TATBİKATI 11 Ağustos 2017
foto
Afete Hazır İşyeri Projesi kapsamında afetlere yönelik farkındalığın arttırılması amacıyla, İlimizde Doğalgaz dağıtım faaliyetlerini sürdüren Aksa Elazığ Doğalgaz Dağıtım A.Ş firmasının personeline AFAD Elazığ İl Müdürlüğümüz uzman personellerince işyeri acil durum eğitimi, yangın eğitimi ve yangın söndürme teknikleri eğitimi ve tahliye ve yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Ayrıca Afad gönüllük kapsamında Şirket Müdürünün öncülüğünde Gönüllü Üyelik formları doldurularak Afad gönüllülük çalışması başlatıldı.
[Devamı]
SERTİFİKA TÖRENİ 03 Ağustos 2017
foto
Elazığ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Ekipleri ihh Elazığ insani yardım derneği personelinden oluşan 24 kişilik ihh Elazığ İnsani Yardım Derneğine 'Afetlerde Temel Arama ve Kurtarma Eğitimi' düzenlendi. Bu kapsamlı eğitim programını tamamlayan Afet gönüllülerin katılım sertifikaları İl Müdürü Hakif ÇERÇİ tarafından verildi.
[Devamı]
ELAZIG İL AFET MÜDÜRLÜĞÜ İLE İHH ELAZIĞ İNSANİ YARDIM DERNEĞİNE ARASINDA GÖNÜNÜLLÜK PROTOKOLU İMZALANDI 25 Temmuz 2017
foto
ELAZIG İL AFET MÜDÜRLÜĞÜ İLE İHH ELAZIĞ İNSANİ YARDIM DERNEĞİNE ARASINDA GÖNÜNÜLLÜK PROTOKOLU İMZALANDI Elazığ Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) İHH Elazığ İnsani Yardım Derneği Arasında Acil Durumlarda ve Afetlerde Karşılıklı Yardım ve İşbirliği Protokolü Sayın Vali yardımcısı Mustafa TEMİZ, İhh Elazığ başkanı ve İl müdürümüzün katılım ile gönüllülük Protokolü imzalandı. Elazığ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü 24 Temmuz 2017 tarihinde imzalanan Protokolle, Elazığ Afad ile İHH Elazığ İnsani Yardım Derneği arasında,
[Devamı]
KBRN EĞİTİMİ 24 Temmuz 2017
foto
Elazığ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olarak afetlerde ve acil durumlarda olduğu gibi KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer) olaylarında da risk azaltma, hazırlık, müdahale ve iyileştirme çalışmalarının etkin bir şekilde yürütülmesi için Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının talimatları gereğince Müdürlüğümüz ve Diyarbakır Afet ve Acil Durum Müdürlüğü işbirliği ile ilimiz Kamu Kurum ve Kuruluşlarında KBRN ile ilgili görevi bulunan personele KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta eğitimi verildi.
[Devamı]
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinliklerine Katıldık 17 Temmuz 2017
foto
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinliklerinde Elazığ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olarak stand açtık. Elazığ Demokrasi meydanında açmış olduğumuz standımızda, etkinliğe katılan vatandaşlarımıza afetlere karşı farkındalık oluşturmak amacıyla O KAHRAMAN BENİM kampanyası ile ilgili bilgilendirmeler yapılmıştır.
[Devamı]
Sayfalar: 123456